Šodien visu tekstu uzrakstīju latviski. Uzreiz biju sāci rakstīt angliski. 

Padures muiža ir skaistākā klasicisma arhitektūras ēka Latvijā, un tāpēc ir vērts to apskatīt. Uz sienām tas saglabā oriģinālu dizainu, visus oriģinālos logus un durvis, astoņas klasicisma krāsnis, kāpnes un grīdas.

Māju 1838. gadā uzcēla skotu tirgotājs Džons Lūiss Balfūrs. Balfūru ģimene tur dzīvoja līdz 1921. gadam, kad savrupmāja tika nacionalizēta. Starpkaru periodā muižas ēkā atradās lauksaimniecības skola, kurā meitenēm mācīja mājturības tehniku. Pēc Otrā pasaules kara savrupmājā strādāja agronomi un tajā bija ierīkota Lejaskurzemes izmēģinājumu stacija. Tajā laikā savrupmājā bija arī dzīvokļi un bibliotēka.

Kopš 2007. gada muiža ir Jāņa Lazdāna privātīpašums, kurš izveidoja biedrību “Padures muiža”, kas muižā organizē restaurācijas darbus. Līdz šim ir atjaunoti septiņi logi, astoņas durvis, divas krāsnis, ieejas terase, daļa sienu, muižas virtuve, daļa jumta, kā arī iekārtota pirmā tualete ar ūdeni. Šogad pateicoties ziedotājiem atjaunots muižas ieejas portiks.

Muižā bieži notiek koncerti un kultūras pasākumi, kas palīdz piesaistīt līdzekļus un veicina kultūras dzīvi. Muiža kļūst arī arvien populārāks kā tūristu galamērķis.

Projekta apraksts

Mēs plānojam  atjaunot divus ēdamistabas logus, kas ziemā ļaus nodrošinās siltumizolāciju. Tas arī padarīs muižu pievilcīgāku un siltāku. Logi ir mājas acis, kas parāda tās dvēseli.

Patreizējais stāvoklis

Pašlaik logi ir sliktā stāvoklī, ķite ir nokritusi un iekšā pūš vējš. Loga deguns ir bojāts. Ziemas logi ir bez stikliem, to metāla daļas ir sarūsējušas. Visu logu atjaunošana ļautu turpināt ēdamistabas atjaunošanu, kas sākās ar ēdamistabas krāsns un lielo ieejas durvju, kas ved uz ēdamistabu, atjaunošanu.

Jebkura summa ir svarīga, jo katrs mazais solis ved uz mērķi.Minimālā summa ir 4250 eiro, kas ļaus atjaunot vienu no logiem. Par 8500 eiro mēs varam atjaunot abus logus.

Plānotie darbi

Logi sastāv no trim ārējiem rāmjiem, no kuriem viens ir augšējais un divi apakšējie. Aptumšojošās žalūzijas ir labā stāvoklī. Tomēr metāla slēģi vairs nav, un ir jātaisa jauni. Pašlaik palodzes ir piepildītas ar saplaisājušiem koka paneļiem. Tie ir jāizjauc, jāpielīmē un jānovieto vietā. Ārējās vērtnes apakšējās horizontālās daļas ir rūpīgi jāatjauno, jo tās ir stipri bojātas. Visas detaļas jātīra no vecās krāsas kārtas. Plānotie restaurācijas darbi ietver arī sienas logu atjaunošanu, kas atrodas pie logiem.

Darbi plānoti 3 posmos. Vispirms notiek iekšējās vērtnes sagatavošana, pēc tam ārējās vērtnes demontāža un visbeidzot citi darbi zonā ap logu.

Esošās koka daļas ir jālabo un jāatjauno. Logu rāmji tiks atzīmēti restaurācijai, lai nesajauktu to sākotnējās atrašanās vietas. Loga rāmis tiks uzmanīgi noņemts no aplodas un nogādāti darbnīcā.

Pēc koka detaļu atjaunošanas tās tiks nokrāsotas ar lineļļas krāsu tajā īpašajā zaļgani pelēkajā tonī, kas jau ieguvis “Padures pelēkā” nosaukumu.

Mēs esam

Biedrības “Padures  muiža” dalībnieki ir muižas īpašnieks Jānis Lazdāns un  Padures ciema iedzīvotāji un muižas draugi. Trīs gadu laikā muižas kungu mājas restaurācijā jau ir  ieguldīti 100 000 eiro. Jānis Lazdāns ir Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents un ICOMOS biedrs.