Muiža

Padures muižas kungu māja ir skaistākā klasicisma ēka Latvijā, kura noteikti ir jāapskata. Tajā ir saglabājušies zīmējumi uz sienām, visas durvis, logi, astoņas krāsnis, kāpnes un grīdas. Pie muižas ir saglabājies vēsturiskais parks ar simtastoņdesmit gadus vecu liepu aleju un romantisku puķu vāzi, kas ir ideāla skaistām fotogrāfijām. Tā ir skaistākā apskates vieta Kuldīgas novadā. Padures muižas kungu māja nekad nav piedzīvojusi lielas pārbūves. Tā kā līdz mūsdienām tā saglabājusies oriģinālajā veidolā ar ļoti lielu sākotnējo detaļu un interjera apdaru īpatsvaru, ēka uzskatāma par unikālu 19. gadsimta 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijas mērogā. Ēkas arhitektonisko vērtību vairo arī 19. gadsimta 2. puses un 20. gadsimta sākuma interjeru apdares.

1837.g. muižas īpašniece Paduri ieķīlāja skotu muižniekam, Rīgas tirgotājam Dž.L.Balfūram (John Lowis Balfour) par 60 000 rubļu kā mantojuma ķīlu. Viņš lika uzbūvēt jaunu muižas ēku.

Ar vairāk nekā 150 gadu vēsturi Padures muiža bija slimnīca, bibliotēka, kultūras centrs un vēl daudz vairāk. Tiek saglabāta sākotnējā ēka, kā arī parks, kuru 19. gadsimta sākumā uzcēla lords Balfurs pēc angļu ainavu parka parauga, kas rietumu malā saglabā seno liepu aleju. Nāc un izjūti, kā vairāk nekā simtuastoņdesmit gadu vēsture atklājas tavu acu priekšā un caur tevi elpo.

 

 

Atbalstītāji:

Strādāsim kopā: