Kļūsti par Padures muižas projekta komandas biedru.

 

Vai kādreiz esi iedomājies, ka tev pieder muiža un tu piedalies tās atjaunošanā? Vai esi kādreiz sapņojis, ka tavā muižā tiek rīkoti koncerti, izstādes un tev vienmēr ir vieta, uz kuru aizbraukt atpūsties? Vai esi kādreiz iztēlojies, ka tev ir muiža, uz kuru saaicināt visus radus, draugus un nevienam netrūkst vietas?

Tava muiža – majestātiska celtne ar vēsturisku auru, milzīgu parku, kurā zied rozes un dzied putni. Tai ir dārza terase, uz kuras baudīt rīta kafiju, un lielu zāle, kurā var dejot un baudīt gardu ēdienu. Tava muiža ir kā no pasaku filmas, tajā ir daudz, daudz istabu un anfilādes.

Ja šis ir tavs sapnis, tad lasi tālāk!

Mani sauc Jānis Lazdāns, esmu Padures muižas īpašnieks. Piecpadsmit gadus atpakaļ Padures muiža mani pirmo reizi apbūra ar savu skaistumu, un kopš 2015. gada es pats aktīvi nodarbojos ar muižas atjaunošanas darbiem. Pēdējo gadu laikā Padures muižā esmu ieguldījis ļoti daudz enerģijas, darbu, laiku un rūpes, tai skaitā, rīkojot ekskursijas, pasākumus, koncertus un uzņemot viesus. Padures muiža ir kļuvusi par patīkamu apmeklētājiem un iemantojusi atpazīstamību radošo personību vidū, pateicoties unikālām izstādēm un iedvesmojošo atmosfēru.

Muižas atjaunošana ir mana sirds lieta, un, neraugoties uz to, ka sākotnēji to uztvēru par mūža darbu, kas mani dzina izmisumā, tad tagad jau tas ir kļuvis par brīnišķīgu ceļojumu. Tā laikā es gūstu milzum daudz jauku emociju, satieku cilvēkus, apmeklēju koncertus, teātra izrādes un izstādes. Nenoliedzami pilnveidojušās ir ne tikai manas zināšanas par restaurācijas procesiem, bet arī pasākumu organizēšanas iemaņas.

Nodarbojoties ar muižas atjaunošanu jau 7 gadus, esmu nonācis pie secinājuma, ka vienam pašam to paveikt ir grūti. Man ir plāns, kā to izdarīt, bet ir nepieciešamas papildus idejas, zināšanas, pieredze un enerģija.

Lūk, te tev paveras vienreizēja iespēja kļūt par Padures muižas līdzīpašnieku vai līdzīpašnieci.

Lielā muižas atjaunošanas ideja paredz muižas restaurēšanu un pārbūvēšanu ar mērķi izveidot gardēžu viesnīcu. Tas nozīmē, ka viesi var norezervēt ceļazīmes 3 vai 5 dienu ilgumā uz meistarklasēm vēsturiskā ēkā un iemācīties gatavot dažādus ēdienus no senām pavārgrāmatām. Produkti tiks iepirkti apkārtējās saimniecībās, radot pienesumu Kuldīgas novada lauksaimniekiem. Vakarus viesi varēs pavadīt muižā saviesīgās sarunās vai klausoties dzīvo mūziku. Šāds piedāvājums samazina pieprasījuma sezonalitāti. Jo pirms Ziemassvētkiem var mācīties Ziemassvētku ēdienu receptes un pirms Lieldienām – Lieldienu. Šīs meistarklases ir paredzētas darba dienās. Brīvdienās paredzēts muižu izīrēt kāzām, dzimšanas dienām vai citiem svētkiem. Kā papildus ienākumi muižas iznomāšana semināriem, konferencēm, fotosesijām u.c.

Saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem kopējas izmaksas būs 2’700’000 eiro. Tas protams nav vajadzīgs pirmajā gadā. Tālāk pastāstīšu, kā iegūt šādu naudu.

Pašlaik es gribu izveidot komandu, kurā būtu cilvēki, kam interesē un patīk vēsturiskais mantojums un kuriem ir arī zināšanas. Komandā ir nepieciešams – jurists, būvnieks, arhitekts, viesnīcu speciālists, digitālā marketinga un PR speciālists, finansists, dārznieks.

Tiek veidots jauns uzņēmums, kurā es ieguldu savu muižu un no pārējiem komandas dalībniekiem sagaidu 10’000 eiro ieguldījumu pamatkapitālā. Visi sākotnēji ieguldītāji būs uzņēmuma valdes locekļi un kopīgi piedalīsies lēmumu pieņemšanā un kopā varēsim veidot muižu tādu kā mēs vēlēsimies. Tā dēļ sagaidu arī aktīvu darbu un ideju ģenerēšanu, lai mēs visi būtu laimīgi ar paveikto.

Šī nauda tiks izmantota ieguldījumu platformas izveidošanai, projekta reklamēšanai un kopīgi apspriežoties citiem nepieciešamajiem izdevumiem. Pēc projekta pabeigšanas provizoriskais ieguldījumu atmaksāšanās laiks līdz astoņiem gadiem.

Ieguldījumu platformā par līdzmuižniekiem tiks aicināti kļūt ikviens Latvijas vai ārvalstu iedzīvotājs, kurš atbilstoši sava ieguldījuma summai saņems noteiktas priekšrocības, sākot no bezmaksas ieejas muižā līdz īpašām atlaidēm muižas rezervācijai. Šī ideja ir paņemta no crowdfunding platformas https://dartagnans.fr/fr  kura šādi ir nofinansējusi četras pilis Francijā.  

Ja tas izdevās Francijā, tad tas izdosies arī mums!

Sazinies ar mani pa tālruni 29640028