Muižas īpašnieks, biedrības “Latvijas Muižu un piļu asociācija” prezidents Jānis Lazdāns aicina līdzpilsoņus, kuriem rūp Latvijas vēstures un kultūras mantojums piedalīties akcijā un ziedot Padures muižas logu atjaunošanai, atstājot savu vārdu nākamajām paaudzēm. Kampaņā ziedojumi tiek vākti muižas kungu mājas ēdamistabas logu restaurācijai.  Padures muižas kungu māja ir skaistākā klasicisma ēka Latvijā, kurā visās istabās ir saglabājušies gleznojumi uz sienām zīmējumiem, oriģinālās durvis, logi, astoņas krāsnis, kāpnes, grīdas un viss pārējais. Muižu iekļauj vēsturisks parks ar romantisku simtastoņdesmit gadus vecu liepu aleju. Ēka ir uzskatāma par unikālu 19. gadsimta 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijas mērogā, kā arī, tās  arhitektonisko vērtību vairo arī 19. gadsimta 2. puses un 20. gadsimta sākuma interjeru apdares. Padures muižā kopš 2015.gada notiek atjaunošanas darbi, kā arī dažādi kultūras un izklaides pasākumi. Muižas restaurācijai un atjaunošanai varat sekot Facebook/Paduresmuiza un Instagram/Padures_muiza kontos.

Biedrība “Padures muiža” sadarbībā ar Francijas pūļa finansēšanas platformu Dartagnans.fr no 2020.gada 6.oktobra līdz 6.novembrim rīko ziedojumu vākšanas kampaņu muižas ēdamzāles logu restaurācijai. Pirmais slieksnis ir 4’250 eiro, par kuru var veikt viena loga atjaunošanu, ja tiks sasniegts 8’500 eiro slieksnis, tad varēsim atjaunot abus ēdamzāles logus. 

Visu ziedotāju atkarībā no ziedotā apjoma, saņems unikālas dāvanas. 

Ziedojot 15 EUR vai vairāk, būs iespēja doties muižas apskatē kopā ar tās īpašnieku un saņemt pateicības pastkarti, par 50 EUR un vairāk ziedotājs saņems 2 kredītkartes aizsargājošus maciņus ar Padures muižas attēlu, par 100 EUR – vīna degustāciju muižā, kuras laikā būs iespēja nobaudīt Smilškalnu saimniecības vīnus un klausīties aizraujošos stāstos par to pagatavošanu.  Ja summa pārsniegs 500 EUR, tad ziedotāju sagaidīs neaizmirstama nakšņošana muižā un putnu dziesmas no rīta, baudot uz terases pasniegtās brokastis, savukārt par 999 EUR un vairāk – 4 cilvēku kompāniju gaidīs ekskluzīvas vakariņas Padures muižas dārza terasē. Vakariņās tiks pasniegti pēc muižas pavāru senajām receptēm pagatavoti ēdieni. Mielastu bagātinās vietējais ogu vīns un dabīga liepziedu tēja – pilnīga Latvijas lauku romantikas baudīšana. 

Šāda ziedojumu vākšanas kampaņa jau notika šī gada pavasarī, kurā par spīti COVID-19 tika savākti 2700 eiro ziedojumos, kas atļāva veikt Padures muižas kungu mājas portika atjaunošanas darbus, kuri tieši šajās dienās tiek pabeigti. Mēs izjūtam lielu pateicību par palīdzību mūsu kopējā vēstures mantojuma saglabāšanā.